Çakralarınızı Nasıl İyileştirirsiniz?

Cevapla
desperado
Mesajlar: 6
Kayıt: 09 May 2020, 14:13

Çakralarınızı Nasıl İyileştirirsiniz?

Mesaj gönderen desperado »

Çakra, tüm vücudunuza dağılmış şekilde bulunan enerji kanallarına verilen isimdir. Yaşam ve sağlık bu kanallardan akar. Eğer bunlardan biri veya birkaçında problem çıkarsa, sistemin tamamı bunu hissedecektir. Takip eden makaleyi okuyarak, çakralarınızı nasıl iyileştirebileceğiniz konusunda daha fazla bilgi edinebilirsiniz.


Çakralar Hakkında Basit Bilgiler
Bu konu hakkında tam anlamıyla konuşmak istesek, saatlere ihtiyacımız olurdu. Bu sebeple en azından en önemli detayları öğrenmek de iyi olur diye düşündük. Çakra kelimesi Sanskritçeden gelir ve “enerji çarkı” veya “ışık çarkı” gibi anlamlara gelmektedir. Bu merkezler, enerji akışları ile birbirlerine bağlıdırlar ve ayrıca evrenle olan bağlantınızı da düzenlerler.

Taban veya Kök
Koyu kırmızı renktedir ve anüs ile genital bölge seviyesinde yer almaktadır. Korku ile tıkandığı zaman, siyatik ağrısına, yumurtalık, rahim veya rektum kanserine, kabızlığa, prostat problemlerine, varislere, hemoroide ve bağışıklık sistemi rahatsızlıklarına neden olur. Ayrıca, hüsrana, duygusal dengesizliğe, depresyona ve özsaygı düşüklüğüne sebep olur.

Cinsel veya Dalak
Turuncu renktedir ve kadın cinsel organları, mesane, pelvis, bağırsak ve kalça kaslarında bulunmaktadır. Tıkanması halinde; bel veya leğen kemiğinde gerginliğe, siyatik ağrısına, kronik yorgunluğa, iktidarsızlığa, diyabete, kansere, huzursuz bağırsak rahatsızlığına ve böbrek ile mesane enfeksiyonlarına sebep olur. Duygusal anlamda ise, anksiyete, korku, kıskançlık, güvensizlik ve endişeye sebep olur.

Karın Boşluğu
Sarı renktedir ve göbek deliğinin altında bulunur, ayrıca karaciğer, pankreas, mesane, dalak, böbrek, mide ve göğüs boşluğunu da içine almaktadır.

Tıkanmasından dolayı oluşan dengesizlikler, solunum ve bağışıklık sistemi rahatsızlıkları, bulimia, anoreksi, diyabet, mide asidi, ülser, safra kesesi taşı, hepatit, siroz ve artrit gibi sorunlardır. Duygusal olarak ise; mağduriyet, stres, öfke, hüsran, suçluluk, kuşku ve onaya ihtiyaç gibi sorunlara sebep olmaktadır.

meditasyon yapmak için mekan
Kalp
Yeşil renktedir ve acı ile keder nedeniyle tıkanabilmektedir. Akciğerler, omurga, şakaklar, yemek borusu ve sinir sistemini kapsamaktadır. Tıkanması; kardiyak ve solunum hastalıklarına, göğüs kanserine, göğüs anjinine, zatürreye, hipertansiyona ve omurga ağrısına neden olur. Duygusal anlamda ise; pasifliğe, depresyona, duyarsızlık ve acıya sebep olabilmektedir.


Boğaz
Safir mavisi renktedir ve ağız, gırtlak, diş etleri, nefes borusu, tiroid bezleri, omurga, dişler ve omuzları içine alır. Burada oluşan dengesizlikler; boğaz ağrısına, ses kaybına, alerjiye, gribe ve kronik enfeksiyonlarla sonuçlanır. Duygusal anlamda; takıntı, depresyon, korku, fobi, kararsızlık ve durgunluğa sebep olur.

Üçüncü Göz veya Alın
Çivit mavisi renktedir ve burnu, kulakları, gözleri, epifiz ve hipofiz bezleri, sinir sistemi ve beyin bölgelerini içine alır. Tıkanması halinde, baş ağrısı, beyin tümörü, körlük, sağırlık, sarsıntı, serebrovasküler rahatsızlıklar ve omurga problemlerine sebep olur. Duygusal anlamda; korku, fobi, kafa karışıklığı, kabus, şizofreni, panik ve depresyona sebep olmaktadır.

Taç
Mor renktedir ve başın üst kısmını kapsamaktadır. Tıkanması; kronik yorgunluk, ışığa ve sese aşırı duyarlılık, cilt problemleri, kas-iskelet problemlerine sebep olmaktadır. Duygusal anlamda ise; amaç kaybı, bağlantı kaybı, endişe, depresyon, kapalı fikirlilik ve mutsuzluğa sebebiyet vermektedir.
Cevapla